Konser, dinleyici ve izleyici grubu önünde şarkıcı ve orkestranın canlı performansıdır. Konserin yapılacağı yere göre konser hazırlığı yapılmaktadır. Kapalı konser salonları, gece klüpleri olabileceği gibi stadyum gibi açık alanlarda da konser yapılmaktadır. Konser organizasyon hakkında biraz aşağıya doğru bakalım.

Konser Organizasyonu Nasıl Düzenlenir?

Konser Organizasyonunda öncelikle sanatçı ve grupların istekleri gerçekleştirilmeli, izleyici kitlesinin rahat edebileceği büyüklükte bir alan hazırlanması ve konser alanının düzenlenmesi gerekir.

Konser Organizasyon hizmetleri başlı başına özen dikkat ve profesyonellik gerektirir. Tamamen bir ekip işidir ve bu ekip profesyonel kişilerden olıuşmalıdır. Konser sırasında ortaya çıkacak en ufak hata bile kabul edilemez. Bu yüzden Konser Organizasyon firmasının çok iyi araştırılıp seçilmesi gerekir. Üst düzey teknolojiye sahip ses ve ışık sistemleri, laser sistemi, görüntü sistemi, truss sahne sistemleri, mobil jeneratör, mimari aydınlatma sistemleri Konser Organizasyonunun olmazsa olmazlarıdır.

Antalya Kurumsal Organizasyon
Antalya Kurumsal Organizasyon

Teknik prodüksiyon hizmeti ve ileri teknoloji konser ekipmanları yanı sıra sahne tasarımı da organizasyon firmasının başlıca hizmetleridir. Organizasyon firması sahneye ses ve ışık sistemleri kurulumunu gerçekleştirmekte, Jimmy Jib video ve fotoğraf çekim hizmetleri vermektedir.

Konser Organizasyonunda sahne ışık tasarımı büyük önem taşımaktadır. Işık tasarımında kullanılan gobolar, robot showları ve özel ışık efekt alternatifleri iyi seçilmeli ve doğru noktalara yerleştirilmelidir. Ayrıca yüksek kalitedeki dev LED ekranlar kullanılmalıdır.

Konser Organizasyon ekibinin başında konser organizatörü bulunmakta ve sanatçı, müşteri, menajerler ile birebir iletişim kurarak hazırlıkların planlamasını yapmakta ve ekibe iş planını aktarmaktadır.

Konser Organizasyonunun başarısı organizasyon firmasının deneyimine, teknolojik ekipmanlarının yeterli ve son sistem olmasına, teknik ekibin eğitimli ve deneyimli olmasına, sahne tasarımının farklı, etkileyici olmasına ve de izleyici kitlesine rahat bir ortam sağlanmasına bağlıdır. Konserin yıllarca hatırlanması, izleyicilerin eğlenmesi ve memnun kalması önemlidir. Sahnede ki sanatçı ve orkestra kadar Konser Organizasyonu da kusursuz olmalıdır. Bunun için Konser Organizasyonunun doğru planlanması ve hazırlığın ciddiyetle yapılması gerekir.

Konser Organizasyonunun afiş ve reklamları, güvenlik önlemleri, hava koşullarının araştırılması, ambulans ve acil durum birimlerinin hazır bulundurulması, konser sırasında gerçekleşebilecek olası kriz durumlarına karşı önlemler alınması organizasyon şirketinin sorumluluğundadır. Antalya kurumsal etkinlik için tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment