REŞAT GÜMÜŞTAÇ

OYUNCU - ŞARKICI - MC - DANSÇI - ŞOVMEN

TEATRAL VE USTA BİR YORUM: REŞAT GÜMÜŞTAÇ

19 şubat 1984 yılında dünyaya gelen REŞAT GÜMÜŞTAÇ rahmetli annesinden (öğrencisi olduğu Türk musikisinin önemli duayeni RATİFE ERTEN) şarkı söylemenin tekniğini ve inceliklerini öğrendi.
Tiyatro ile tanışması ilkokul yıllarında başlayıp ortaokul yıllarında da devam ederken Boğaziçi lisesinin düzenlemiş olduğu bir yarışmadaki başarısından sonra Tiyatro eğitimi almıştır. ÇAĞDAŞ SAHNE ile yolları kesişen Reşat Gümüştaç Altunizade Kültür Merkezi, Akatlar Kültür Merkezi , Barış Manço Kültür Merkezi gibi birçok sahnede çocuk oyunlarında ( Bremen Mızıkacıları , Mutlu İnsanlar Ülkesi , Kral Tembel Olursa , Fiko İle Fatoş vb ) sahne almıştır. Doğa koleji başta olmak üzere birçok özel okul ile proje bazlı kukla oyunları ile sahne almıştır.

YILDIZ İSİMLER İLE AYNI SAHNEDE

2000’li yıllarda Bodrum’da BESİM KAZODO’nun kurmuş olduğu Tıpatıp Show ekibine dahil olmuştur. Tv programları, özel bayi gecelerinde, gece kulüplerinde sahne alırken, SEVDA DEMİREL ile yolları kesişen Reşat Gümüştaç Sevda Demirel’e vokal yapmaya başlamıştır.
Günay Restaurant’ta SİBEL CAN’ın ön kadrosunda 4 Sezon Birebir Show ekibi ile sahne almaya devam ederken, Suadiye Oteli’nde MADAME MARGOT yemekli müzikalde Amanda İş Başında karakteri sahnelere yeni bir adım atmıştır. Aynı dönem STELYO PİPİS’in sahip olduğu CHANTA CLUB’te de sahne almaya devam etmiştir.
2018 yılında ise DMC MÜZİK şirketinden çıkarmış olduğu GIYABINDA adlı single ile sevenlerinin beğenisine sunmuştur.
2019 yılında RANDIMAN filminde rol alarak sinema sektörüne giriş yapmıştır.
2019-2020 yılında MON AMAOUR 17. Katta Jeyan Büyükburç ile sahne alan Reşat Gümüştaç; Amanda İş Başında, Mayrik Hanım karakterleri ve 1E1 TİP sahne şovu ile sanat hayatına devam etmektedir.

Diğer alternatiflerimiz için tıklayınız

VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ